Kotva
Nepřehlédněte
Informace Aktuality jsou prázdné!
 
 
Počítadlo
Online:
1

Dnes:
4

Posledních 7 dní:
929

Posledních 30 dní:
4024

Celkem:
22294

Mapa webu
A
A
A

Exkurze oboru ŠO 21.2.2018

Zobrazeno: 132x
Prádelna a šicí dílna Zelený ostrov

Prádelna funguje jako sociální podnik a práci zde nalézají lidé se zdravotním znevýhodněním, především pracovnice s poruchami sluchu a neslyšící. Nabízí obyvatelům a firmám praní a žehlení prádla, mandlování prádla a drobné opravy oděvů.

Pro naše žáky to není neznámá firma, v kontaktu jsme od roku 2016, kdy jsme si byli prohlédnout provozovnu v Dobřichovicích. Nově otevřená prádelna na pražské Zbraslavi je menší a více zaměřená na šití. Provoz zajišťují neslyšící pracovnice, které dělají drobné opravy a šijí upomínkové předměty. Žáci se aktivně zapojili do práce, každý si mohl ušít velikonočního zajíčka. Žáci byli dobře připraveni, bez problémů zvládli práci na šicích strojích, střihání i žehlení. Měli možnost vyzkoušet si žehlení a mandlování prádla.  Na pracovišti vládla příjemná pracovní atmosféra.

Tato exkurze byla pro žáky velkým přínosem, měli si možnost získané vědomosti a dovednosti ověřit v praxi. Poznat fungující pracovní kolektiv a příjemné pracovní prostředí. Podnik je snadno dostupný MHD a našim žákům se zde otevírá možnost získání odborné praxe. Firma má nedostatek pracovníků a ráda by zaměstnala naše absolventy.


Fotogalerie