Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu

Vědomostní soutěž v Bratislavě

Zobrazeno: 239x
Spojená škola internátní Hrdličkova v Bratislavě pořádala od 24. do 26. dubna 2019, 21. ročník celoslovenské a 15. ročník mezinárodní vědomostní soutěž žáků se sluchovým postižením v jazykových dovednostech a v matematice.

Tato soutěž má za úkol vyhledávání talentovaných žáků se sluchovým postižením a prezentace jejich nadání v těchto disciplínách. 

Škola soutěž organizuje ve dvou kategoriích a to v kategorii mladších žáků a v kategorii starších žáků.

Za naši školu soutěžila 9. a 10. třída v kategorii starších žáků. Nejlépe dopadl Matěj, který v matematice obsadil čtvrté místo, ale i ostatní žáci dosáhli pěkných výsledků. 

Soutěže se  zúčastnily i další české školy z Hradce Králové, Valašského Meziříčí, Plzně, Ostravy. Slovensko zastupovaly školy z Bratislavy, Kremnice, Levoči, Nitry a Prešova.

Organizující škola měla soutěž moc pěkně připravenou a pestrý byl i volný čas po soutěži. Společně jsme navštívili prostory Národní rady Slovenské republiky a krásný bratislavský hrad, který je dominantou hlavního města Slovenska. Všem žákům i nám, pedagogickému doprovodu, se na soutěži moc líbilo a děkujeme našim zahraničním sousedům za příjemně prožité tři dny.