Kotva
Nepřehlédněte
Informace Aktuality jsou prázdné!
 
 
Mapa webu
A
A
A

Národní zemědělské muzeum

Zobrazeno: 749x
Národní zemědělské muzeum ve spolupráci se Zemědělským svazem ČR v rámci projektu Zemědělství žije! připravilo na   8. června speciální program, který provedl návštěvníky jednotlivými zemědělskými obory a představil zemědělství a jeho podoby v dobách minulých i v aktuální současnosti.

Hlavní osou celého programu byla speciální naučná stezka, při níž formou her a poznávacích soutěží žáci zabloudili do tajů chovu jednotlivých druhů hospodářských zvířat, rostlinné výroby, ale i potravinářství či mechanizace. Poznali mnoho plemen skotu, zjistili, čím se živí krávy či prasata, jaká vejce snáší drůbež, jaké se v dnešní době pěstují plodiny a z čeho se vyrábí potraviny.

Akce se zúčastnili žáci oboru CKP, KCH, ČA, ČP, SM. Na prohlídce muzea si každý našel expozici, která ho velice zaujala. Ať se jednalo o gastronomii, rybářstí, myslivost, výstavu obrazů, lesní hospodářství, zemědělství nebo i naučnou stezku, ktera prověřila jejich znalosti s chovem drůbeže, polními plodinami nebo i třeba dovednost podojit krávu.

Exkurze byla velice přínosná a vydařená, pro všechny návštěvníky byl připraven malý dárek.Fotogalerie