Kotva
Nepřehlédněte
Předávání výučních listů a maturitních vysvědčení
14.6.2019

V pátek 21.6.2019 od 10.00 hodin proběhne v kapli školy slavnostní předávání výučních listů a maturitních vysvědčení s doprovodným programem.

Volná kapacita v MŠ
15.5.2019

Nabízíme volná místa v mateřské škole ve třídách pro děti se sluchovým postižením a s vadami řeči.

Po předchozí domluvě si můžete přijít prohlédnout prostory školy.

Tel: 601 559 610

Mgr. Vlastimil Vácha

 
 
Počítadlo
Online:
4

Dnes:
87

Posledních 7 dní:
2481

Posledních 30 dní:
12959

Celkem:
119569

Mapa webu
A
A
A

Archiv Kanceláře prezidenta republiky

Zobrazeno: 493x
Ve středu 30. května 2018 žáci maturitních oborů SOŠ navštívili Archiv Kanceláře prezidenta republiky. Archiv se nachází ve zrestaurované budově bývalého Ústavu šlechtičen na Pražském hradu.

V první části exkurze šli žáci spolu s pedagogickým doprovodem do jedné z místnostní archivu, ve které jsou různé doklady uloženy. Všechny uložené doklady a archiválie se vztahují vždy k prezidentům naší republiky. Jsou zde tedy uloženy všechny listiny, na kterých jsou podpisy prezidentů – jmenování vlád, udělování milostí, dopisy odeslané prezidenty i dopisy, které byly prezidentům zaslány.

Z unikátů, které zde žáci viděli, to byly dopis královny Alžběty II. prezidentu Klementu Gottwaldovi, blahopřání ke svatbě královny Alžběty II. podepsané prezidentem K. Gottwaldem nebo žádost o udělení milosti Miladě Horákové adresovaná K. Gottwaldovi. Na všechny tyto dokumenty se mohli žáci podívat opravdu zblízka. Z dalších archiválií viděli Řády Bílého lva z období do roku 1960 a z let 1960 – 1993, dále Řád práce a Řád socialistického hrdiny.

Po průchodu prostory Ústavu šlechtičen, kdy měli možnost zhlédnout původní kapli, která je dnes zrestaurována do původní podoby a její prostor je přes tři podlaží budovy, vzácné obrazy a sochy, jsme došli do prostor kanceláří, ve kterých se archiválie třídí, zapisují a připravují k archivaci.

Exkurze byla velice zajímavá a všem se líbila.

                                                 

Fotogalerie